Dnes je 26. 7. 2017 meniny má Anna, Hana
English
Slovensky
Mapa stránky
RSS
Úvod » Inštitúcie v obci » Knižnica

Knižnica

Obecné zastupiteľstvo svojim uznesením č. 1/2016, bod B, č. 10 z 29.1.2016 schválilo zmenu

prevádzkových hodín Obecnej knižnice otvorená bude v stredu

v čase od 15.00 do 17.00 hod. raz za dva týždne:

3.2.2016, 17.2., 2.3.,16.3., 30.3., 13.4., 27.4., 11.5., 25.5., 8.6., 22.6.2016


 
 

 

 
 

 

Najlepší čitatelia
 
Obecná knižnica (OK) v Medzibrode už desaťročia ponúka svoje služby obyvateľom úplne zadarmo. Pri príležitosti mesiaca knihy Obecný úrad ocenil troch dospelých a troch detských čitateľov, ktorí si v minulom roku z knižnice požičali najviac kníh.
 
,,V poslednom čase pribúda viac dospelých čitateľov, čo je skôr obvyklé s príchodom zimných mesiacov a nie takto zjari,“ s potešením zhodnotila dnešnú situáciu pracovníčka OK pani Klimentová. Vysvetlili sme si to po svojom – ľudia začali viac čítať, pretože TV stanice ponúkajú to, čo ponúkajú. A ako pripomenula ďalšia návštevníčka knižnice: ,,Niekedy sa hovorilo, povedz mi čo čítaš a ja ti poviem kto si, teraz by sa dalo povedať, povedz mi čo pozeráš a ja ti poviem, čo si.“
 
,,Kto nemiluje knihu, nemiluje ani múdrosť,“ týmto citátom J.A. Komenského sa prihovoril pán starosta Ing. Pavol Svetlík pozvaným hosťom. Poprial im aby sa v našej knižnici cítili stále dobre a ich záľuba v nich pretrvávala. A tak ako podporuje obecný úrad mnohých iných Medzibroďanov v ich koníčkoch a záľubách, ocenil OU aj vášnivých čitateľov malými upomienkovými predmetmi.
 
Na otázku čo radi čítajú, na obľúbených autorov, ako sú spokojní s našou knižnicou a ktorú knihu by vám doporučili odpovedali nasledovne:
 
Peťko Pikla
Najradšej čítam o praveku, o dinosauroch, o dejinách a dobrodružstvách. Zbieram sériu kníh Klub záhad. Keď som bol malý, čítala mi mamina knihu o šmolkoch a o zvieratkách. A ja teraz čítam mojej malej sestre. Do knižnice chodím, keď už doma nemám čo čítať alebo keď sa potrebujem naučiť do školy básničku.
 
Ninka Hudecová
Ja najradšej teraz čítam knihy o psoch, Škola kocúra Červenochvosta a Filipove dobrodružstvá. Je to o Filipovi, ktorý sa spolu s kamarátmi medveďom, kengurou, slonom a opicou stretávajú s Doktorom Prírodom. Na ostrovoch zažívajú dobrodružstvá a zároveň nás učia ako máme zdravo žiť a že nemáme fajčiť. Má to tri časti a prvú som prečítala štyrikrát.
 
Stelka Paralová
Ja čítam hocičo a keď už nemám doma čo čítať, požičiam si z knižnice. Keď som bola malá tak mi čítali mama, oco a babina. Teraz čítam aj ja bratovi , ale to len z donútenia, keď ma mama o to výrazne požiada. Najčastejšie si čítam v posteli pred spaním. Zbieram sériu Čarovná dúha - to je o vílach. Páčia sa mi knihy Haló, tu som – to je o tom ako sa vyvíjame a je to veľmi smiešne a ešte Naša mama je bosorka od Gabriely Fútovej.
 
Iveta Lopúchovská
Na obecnú knižnicu v takejto malej dedine je tu pomerne dobrý výber, ale ja ani nežiadam žiadne drahé tituly. Čítam rada a veľmi veľa. Poteší ma každá nová kniha, požičaná od známych alebo kolegov, keďže túto našu knižnicu mám už skoro prečítanú. Čítam skoro všetko a keď už nie je čo tak aj romantické limonády a pútavé bestsellery. Za majstra pera považujem Kinga, ale jeho horory nemusím. Obľúbenou mi je kniha Z neznámych dôvodov od Zdeny Frýbovej. Je to ľahko, humorne a realisticky napísaná kniha s pútavým dejom zo života. Rada sa vraciam aj k starým klasikom – Šolochov, Timrava, od Šiškova Rieka Chmúrna.
 
Jana Gulyášová
Obecná knižnica mi vyhovuje. Nájdem si tu vždy niečo zaujímavé a nové. Mám rada knihy od autora J.Grischema z právnického prostredia. Zatiaľ mojou najobľúbenejšou je Odviate vetrom od Mitchellovej.Tiež mám rada poéziu – Sčipačov, Mihálik a Prévert. V súčasnej dobe preferujem ľahšie žánre. Kniha je pre mňa oddych, únik z reality tejto ťažkej doby, ale najmä radosť z prežívania deja.
  
Ondrej Sanitra
Do knižnice chodím od mojich ôsmych rokov a rád si spomínam na ujčoka Vincúra, ktorý bol v tom čase knihovníkom. Či už som býval v Medzibrode alebo v BB, vždy som si našiel čas navštíviť knižnicu. Rád by som pochválil obecný úrad, že nakupuje knižné novinky, keďže vieme koľko v dnešnej dobe knihy stoja. Som spokojný tak so starou, ako aj s novou knižnicou. Rád si popri novinkách prečítam aj Remarquea, Hemingwaya, Rollanda.Vraciam sa aj k literatúre z mladosti (May, Verne). Momentálne mi však kvôli práci nevyhovujú otváracie hodiny. Uvítal by som, aby bola knižnica otvorená v piatok.
 
Vážení čitatelia, možno ste si po prečítaní týchto riadkov spomenuli na časy, keď ste do knižnice chodili aj vy. A možno vás práve teraz napadlo, že u vás doma sú ešte stále požičané a zabudnuté knihy, ktoré treba vrátiť. A preto hanba nehanba, každú stredu od 15:00 do 17:00 máte možnosť tento svoj rest napraviť, pretože výpožičný lístok stále čaká v čitateľskom preukaze s vašim menom.
 Katka Sálišová