Obec Medzibrod
Medzibrod

Sociálne veci

Opatrovateľská služba

Opatrovateľská služba sa poskytuje v obci Medzibrod v pracovné dni v rozsahu maximálne 8 hodín – v čase od 7.00 do 17.00 hod., prostredníctvom opatrovateľky - zamestnankyne obce Medzibrod. Poskytovanie opatrovateľskej služby, výšku a spôsob úhrady za opatrovateľskú službu upravuje zmluva o poskytovaní tejto sociálnej služby.

Opatrovateľská služba v teréne – v domácom prostredí, zabezpečuje klientom pomoc pri sebaobslužných úkonoch, pomoc pri úkonoch starostlivosti o domácnosť. Pomáha klientom pri základných sociálnych aktivitách, ako aj môže zabezpečiť dohľad pri úkonoch sebaobsluhy podľa prílohy č. 4 zákona o sociálnych službách. Rozsah úkonov na základe sociálnej posudkovej činnosti určuje obec v hodinách. Minimálny rozsah úkonov nemôže byť nižší ako je rozsah zodpovedajúci stupňu odkázanosť fyzickej osoby, posúdený podľa prílohy č. 3 zákona o sociálnych službách, ak sa poskytovateľ sociálnej služby s prijímateľom sociálnej služby na návrh prijímateľa sociálnej služby nedohodne inak v zmluve o poskytovaní sociálnej služby. Opatrovateľská služba sa poskytuje na dobu počas splnenia podmienok trvania nároku na tento druh sociálnej služby.

Podmienky prijatia

Opatrovateľská služba je sociálna služba poskytovaná oprávnenej osobe, ktorá je odkázaná na pomoc inej fyzickej osoby a jej stupeň odkázanosti je najmenej II. podľa prílohy č. 3 zákona o sociálnych službách. Je odkázaná na pomoc pri úkonoch sebaobsluhy, úkonoch starostlivosti o svoju domácnosť a základných sociálnych aktivitách podľa prílohy č. 4 zákona o sociálnych službách. Podmienkou poskytovania opatrovateľskej služby je Žiadosť o zabezpečenie poskytovania sociálnej služby, rozhodnutie o odkázanosti na poskytovanie opatrovateľskej služby, posudok o odkázanosti, aktuálny dôchodkový výmer vydaný sociálnou poisťovňou.

Výška úhrady za opatrovateľskú službu

Výška úhrady za opatrovateľskú službu je podľa aktuálneho Všeobecne záväzného nariadenia obce Medzibrod o sociálnych službách, o spôsobe a výške úhrad za poskytované sociálne služby. Úhrada za opatrovateľskú službu v kalendárnom mesiaci sa určí podľa rozsahu hodín poskytovanej služby v príslušnom mesiaci. Úhrada sa platí na účet obec Medzibrod alebo v hotovosti do 15. dňa nasledujúceho kalendárneho mesiaca, po mesiaci, v ktorom bola služba poskytnutá.

Ekonomicky oprávnené náklady: Opatrovateľská služba, terénna forma

eon rok 2022.pdf Typ: PDF dokument, Velkosť: 221.82 kB

eon rok 2023.pdf Typ: PDF dokument, Velkosť: 226.48 kB

Všeobecne záväzné nariadenie obce č. 1/2018 o poskytovaní sociálnych služieb a úhradách za ich poskytovanie

VZN č. 1_2018.pdf Typ: PDF dokument, Velkosť: 6.43 MB

Tlačivá tu: samosprava/tlaciva/

KOMUNITNÝ PLÁN SOCIÁLNYCH SLUŽIEB OBCE MEDZIBROD 2024 - 2032

komunitny_plan_Medzibrod_2024_final4.pdf Typ: PDF dokument, Velkosť: 1.38 MB

Dátum a čas

Dnes je nedeľa, 28.4.2024, 14:28:28

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

dnes, nedeľa 28. 4. 2024